Светом архијерејском литургијом коју је служио епископ шумадијски Јован са свештенством епархије, почела је храмовна слава Старе цркве – Силазак Светог духа на апостоле. Резању колача у порти цркве и литији присуствовао је председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић, представници Градске управе, војске, полиције, градских институција, ученика основних и средњих школа и велики број Крагујевчана.

Литија је прошла градским улицама. Поворка је застала у центру града, код Крста где је прочитана заједничка молитва.

Од прошле године град се још активније укључио у обележавање и организацију славе Старе цркве и градске литије а разлог томе је указивање на значај саборности, заједништва и окупљања нашег народа, казао је Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града. Заједништва и окупљања нашег народа око епископа шумадијског господина Јована на литургији са  свештенством Епархије шумадијске а онда и у молитвеној шетњи за развој и благостање нашег града. Све већи број деце и младих који се окупљају са нама о овом верском празнику је слика коју смо послали данас из Крагујевца. Они су наша будућност, наша радост, која спаја љубав и заједништво, а то побеђује у свим временима, поручио је Петрашиновић.

Све што смо започињали, надали смо се и молили Господа да буде са нама. Толико пута је показао да је са нама и уз нас и да нас не заборавља, како Јеванђеље и каже, казао је свештеник Старе цркве Ненад Милојевић. Он се захвалио грађанима што су својим присуством учинили да здање Старе цркве буде још лепше и величанственије баш како и заслужује и да у заједничкој молитви са свештенством шумадијским у срцима пробуде више воље, разумевања, љубави и подршке другима.

По завршетку Литије, у порти Старе цркве одржан је културно-уметнички програм у оквиру којег су наступили хорови Лицеума а у здању Старе скупшптине мултимедијална изложба.

У оквиру овогодишњег програма Светотројачких духовних свечаности  у организацији Епархије шумадијске и Града Крагујевца, 6. јуна у порти Старе цркве од 20 сати одржаће се концерт Србских православних појаца. Проф. др Ранко Рајовић ће у петак, 9. јуна од 19  сати одржаће предавање на тему ''Деца заробљена у виртуелном свету''. На тему ''Погубан утицај секти и манипулативних појединаца на наш народ'' у уторак 13. јуна говориће Димитрије Пастуовић, сектолог а у понедељак, 19. јуна, Игор Јурић ће говорити о Безбедности наше деце на интернету.