Комисија за пријем деце на целодневни боравак у предшколске установе чији је оснивач град Крагујевац утврдила је коначну Листу бодовања и рангирања деце за коју су поднети благовремени и потпуни захтеви за пријем у предшколске установе чији је оснивач град Крагујевац за радну 2023/2024. годину као и јединствену листу примљене деце по радним јединицама (вртићима) предшколских установа ''Нада Наумовић'' и ''Ђурђевдан''.

Предшколске установе Нада Наумовић и Ђурђевдан ће најкасније до 1. августа 2023. године закључити уговоре о пружању услуга са родитељима деце која се налазе на списку примљене деце.

Јединствена листа објављена је на званичној интернет страници града Крагујевца, предшколских установа, на огласним таблама предшколских установа и улазним вратима свих радних јединица (вртића), који су у саставу предшколских установа, а која се може видети на линку.

Иначе, Јавни позив предшколским установама чији је оснивач друго правно или физичко лице, за достављање пријава за закључење уговора са градом, ради уписа деце чији родитељи остваре право на накнаду дела трошкова боравка деце у предшколској установи за радну 2023/24. годину отворен 19. маја и трајао је до 2. јуна 2023. године, а надлежна градска управа ће у року не дужем од пет дана, објавити списак верификованих приватних предшколских установа на територији града Крагујевца.