У Крагујевцу ће у суботу 10. јуна од 12.00 сати у вртићу Цицибан први пут бити одржан „Сајам родитељства“ у оквиру кога ће више од 20 установа које пружају помоћ и подршку родитељима у раној фази развоја деце представи своје услуге, најавио је члан Градског већа за образовање, Душан Алексић. Кроз радионице, разговоре са родитељима, игру и друге активности са децом неке од установа које ће се представити су Дом здравља, Институт за јавно здравље, предшколске установе чији је оснивач град и приватне предшколске установе, издавачи енциклопедија и књига за децу.

Радили смо пуно на томе да обавестимо родитеље о „Сајму родитељства“ тако да очекујемо, казао је Алексић, више стотина деце и родитеља који ће у суботу доћи у Цицибан да се друже са нама.

Сајмови родитељства, који се организују широм Србије су програмска активност у оквиру треће компоненте пројекта Инклузивно предшколско васпитање кога спроводи Министарство просвете из средстава Светске банке, од 2019. године. У оквиру једне од три компоненте истог пројекта која подразумева проширење капацитета предшколских установа, у Крагујевцу ће бити изграђен вртић у Ердечу.