У Дому омладине данас је отворена изложба „Путовање кроз Израел - уметност на улицама Јерусалима и Хаифе“. Изложбу је отворио амбасадор Израела Јахел Вилан.

Изложби фотографија аутора Александра Ђорђевића, због епидемије за нама, много је времена требало да дође до публике у  Крагујевцу, казао је амбасадор Израела Јахел Вилан. У сарадњи са градом Крагујевцом последњих неколико година успешно организујемо Дане Израела, манифестацију која има за циљ јачање веза између два народа а култура је увек најбољи начин за то. Уколико још нисте посетили Израел, а храбрим вас и позивам, казао је амбасадор Вилан, кроз ову изложбу фотографија можете виртуелно да путујете улицама градова Јерусалима и Хаифе. Израел има прилично богату уличну уметност која је с годинама стекла и међународну репутацију. Откривајући улице и уличну уметност један је од начина да се разноврсно и разнолико друштво Израела види из новог угла, казао је амбасадор Израела Јахел Вилан и захвалио се граду Крагујевцу на подршци и сарадњи.

У име града на отварању изложбе се обратио председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић који је истакао да је уметност та кроз коју упознајемо друге културе и историју једног народа.

О прошлости имамо сазнања, али ова изложба фотографија је прилика да сазнамо како њени становници, уметници размишљају данас, казао је Петрашиновић. Амбасада Израела и град Крагујевац сарађују дуго година на многобројним пројектима. У оквиру Дана Израела њихову културу приближили смо Крагујевчанима кроз филмове, музику, књижевност, традиционална јела. Амбасада Израела помаже младим предузетницима из ИТ света да усаврше своје идеје а у Крагујевцу су данас и њихове компаније које ће нам пренети своја искуства у иновацијама, подсетио је Петрашиновић и захвалио се амбасадору Вилану на сарадњи изразивши наду да ће се наставити и убудуће.

Изложба фотографија уличних графита из Јерусалима и Хаифе у Дому омладине биће отворена до 16. јуна.