Под покровитељством госпође Тамаре Вучић, вечерас је у свечаној сали Прве крагујевачке гимназије наступио пијаниста Стефан Ђоковић у оквиру пројекта пројекта "Са Моцартом на крилима музике". Реч је о шестом у низу хуманитарних концерата младог пијанисте који покровитељством гђе Вучић наступа у градовима Србије а за циљ има популаризацију класичне музике али и хуманост са конкретним циљем да се култура врати у свој дом. Приход од продатих улазница за концерт у Крагујевцу биће дониран Музичкој школи "др Милоје Милојевић", као део средстава за куповину клавира.

Пројекат "Са Моцартом на крилима музике" траје већ шест месеци уз велику подршку госпође Тамаре Вучић и хуманитарног је карактера али носи и идеју популаризације класичне музике која заслужује много више простора у нашим животима, каже пијаниста Стефан Ђоковић. Сигурни смо да радимо јако лепу и добру ствар и да ће оваквих концерата бити све више, јер ће можда инспирисати друге уметнике за нове пројекте са сличним циљевима. У градовима у којима сам раније наступао прикупљена средства су опредељена за обнову домова  културе, а у родном Крагујевцу, биће донирана Музичкој школи ''др Милоје Милојевић''. Посебно је задовољство наступати у једној од најстаријих школа у Србији.

Пројекат и концерти Срефана Ђоковића кренули су из Београда, затим је наступао у Лозници, Нишу, Ваљеву, а после Крагујевца, наступаће у Пожаревцу, Краљеву, Зајечару, Врњачкој Бањи, Суботици, Прибоју, Косовској Митровици, Новом Саду.

Млади пијаниста је у Крагујевцу свирао композиције Листа, Хендла, Шуберта, Вердија и своју. Пре његовог наступа, публици у Крагујевцу своју поезију у издаваштву ИК ''Кораци'' читали су Владимир Перић и Весна Максимовић.