У вртићу „Цицибан“, данас се одржава први „Сајам родитељства“ у оквиру кога ће више од 20 установа које пружају помоћ и подршку родитељима у раној фази развоја деце представити своје услуге. Званичном отварању Сајма, присуствовали су Милан Пашић, помоћник министра просвете за предшколско и основно образовање, Душан Алексић, члан Градског већа за образовање, Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, Сања Јаковљевић, директорка ПУ „Ђурђевдан“, Милка Симић, директорка ПУ „Нада Наумовић“, представници Школске управе..

Овај сајам који је окупио представнике јавних и приватних предшколских установа, ШОСО „Вукашин Марковић“, Дома здравља, Центра за социјални рад „Солидарност“ и друге локалне партнере, уз подршку града и министарства, израз је заједничке опредељености да квалитет друштвене бриге о деци буде подигнут на још један виши ниво, грађењем интегрисаног одговора на потребе деце и породице у локалној заједници. Сајам родитељства је пример нових начина комуникације између родитеља и институција на локалниом нивоу и место где ће се, верујем, родити и ширити нови видови сарадње који ће бити у интересу наше деце. У оквиру самог пројекта, ради се и на проширењу просторних капацитета кроз изградњу, доградњу и адаптацију објеката предшколских установа широм Србије – казао је Милан Пашић, помоћник министра за предшколско и основно образовање.

Сајмови родитељства, који се организују широм Србије су програмска активност у оквиру треће компоненте пројекта Инклузивно предшколско васпитање и образовање који спроводи Министарство просвете из средстава Светске банке, од 2019. године. У оквиру једне од три компоненте истог пројекта која подразумева проширење капацитета предшколских установа, у Крагујевцу ће бити изграђен вртић у насељу Ердеч, капацитета до 270 места.

Сматрали смо да је Сајам родитељства прави начин да на једном месту, не шетајући од установе, до установе, од институције, до институције, родитељу добију информацију не само о томе која предшколска установа највише одговара њиховим потребама  и потребама деце, већ да се посаветују и са стручњацима – социјолозима, психолозима, здравственим радницима и другим стручним лицима која раде са децом од најранијег узраста – казао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање и најавио да ће се осим вртића у Ердечу, средствима из буџета града, градити још један вртић, у насељу Бубањ, на парцели некадашњег Зеленила, капацитета 120 – 140 места.

Сања Јаковљевић, директорка ПУ „Ђурђевдан“ захвалила се свим партнерским институцијама које су узеле учешће на Сајму родитељства. Истакла је да је ова манифестација добра прилика да се успостави дијалог и оствари сарадња између институција и родитеља и на тај начин размене информације и дође до нових сазнања која се тичу дечијег развоја.