Члан Градског већа за образовање Душан Алексић обишао је данас ОШ ’’Станислав Сремчевић’’ и са директором школе Милуном Спалевићем разговарао о могућностима проширења капацитета школе, изградњом новог објекта.

Будући да је изградња стамбених објеката у овом делу града повећана, све је већи број младих породица које се насељавају и самим тим све је више деце, а то је разлог због којег је потребно повећање капацитета ове школе, казао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање и подсетио да је слична ситуација и у школама ’’Јован Поповић’’ у Вашаришту и ’’Свети Сава ’’у Виноградима. За изградњу новог објекта у ОШ ’’Станислав Сремчевић’’ не постоје никакви имовински проблеми и то је проверено са надлежнима из ГУ за имовину. У реализацију изградње новог објекта, у који би били измештени кухиња и боравак за децу из целодневне наставе, могло би да се уђе у току следеће године. На тај начин бисмо ослободили просторије за учионице и класичну наставу ученика, казао је Алексић, члан Градског већа.

Да смо једна од већих и бољих школа у граду, указује и све већи број ученика који из године у годину уписује први разред. Према броју пријављених првака и тестирања, ове године је премашен број од 180 ђака који ће у наредној школској години бити распоређени у седам одељења и то, три одељења целодневне наставе и четири редовна, каже Милун Спалевић, директор ОШ ’’Станислав Сремчевић’’. Захваљујући окружењу, изградњи и унапређњу овог дела града који је све атрактивнији за младе брачне парове, од  1. септембра наша школа ће бројити нешто мање од 1200 ученика и зато би од великог значаја било и за школу и за суграђане да имамо могућности да одговоримо таквом интересовању.

Иначе, 2021. године, у ОШ ''Станислав Сремчевић'', подсетио је Алексић, санирани су и реновирани тоалети. За те радове град је из буџета издвојио шест милиона динара. Поред проширења капацитета, потребна је и реконструкција већ дотрајале фасаде школе.