Традиција фест ове године отвара тамбурашки оркестар Радио-телевизије Војводине концертом ''Госпон тамбураши'' у Књажевско-српском театру од 20 сати.

Среда, 14. јун, посвећена је певачким групама које изводе српску традиционалну песму. Концерт ће бити одржан у Старој скупштини у порти Старе цркве крагујевачке.

У Хали ''Парк'', у четвртак, 15. јуна, последње вече фестивала, од 20 сати, испуниће песме човека који више од пола века у својим песмама чува лик традиционалне Србије - концерт Мирослава Илића.

Традиција фест дело је Центра за неговање традиционалне културе „Абрашевић“ Крагујевац, који и овогодишњим програмом показује да је истински чувар онога што је у сржи српског бића.

Прошле године смо имали веома успешне фестивалске вечери које су нам подариле уживање у предивним мелодијама и прелепим гласовима певача солиста. Циљ "Традиција феста" је да српска традиција увек буде наш темељ са кога ћемо се уздизати и коме ћемо се враћати, поручију из ЦЗНТК Абрашевић.