Представници удружења и организација цивилног сектора који се на територији града Крагујевца баве здравственом заштитом потписали су данас уговоре о финансирању/суфинансирању пројеката за 2023. годину. У име града, потписивању је присуствовала др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту која је истакла дугогодишњу квалитетну сарадњу са организацијама цивилног друштва која се баве здравственом заштитом и важност подршке коју им град пружа у реализацији њихових програма и пројеката.

Уз учешће цивилног сектора, Градска управа за друштвене делатности Одељење за јавно здравље и ресорна Комисија утврдили су приоритете за подршку и финансирање програма и пројеката из области здравствене заштите. Реч је углавном о удружењима које се баве пружањем помоћи особама са инвалидитетом, борачком заштитом, промоцијом добровољног давалаштва крви као и ромско удружење са програмом едукације и подизања информисаности Рома и Ромкиња када је реч о систему здравствене заштите, каже др Дамњановић. Поред тога, за организовање Октобарских здравствених дана и Конгреса ургентне медицине кроз овај буџет опредељена су и средства за подружницу Српског лекарског друштва, додала је она и истакла немерљив допринос надлежне градске управе у пружању подршке финансирању/суфинансирању планираних програма и пројеката организација и удружења.

Овогодишњи буџет од 1,6 милиона динара расподељен је за  финансирање/суфинансирање пројеката седам удружења/организација из области здравствене заштите и то: Друштво за борбу против шећерне болести за едукативни здравствени камп за дијабетес и целијакију, СЛД, окружна подружница Крагујвеца за 48. Октобарске здравствене дане и Конгрес ургентне медицине Шумадије, Удружење за помоћ особама са аутизмом, Омладина ЈАЗАС-а, Српско-ромско удружење грађана ''Интергративни глобал центар'' и Удружење бораца Шумадије.