Градоначелник Крагујевца Никола Дашић и заменик градоначелника Ивица Момчиловић са сарадницима обишли су данас радове на асфалтирању Брђанске улице у МЗ Белошевац која се након изградње канализационе мреже у оквиру пројекта Чиста Србија враћа у пређашње стање.

Брђанска улица у МЗ Белошевац се након изградње фекалне канализације у оквиру пројекта Чиста Србија читавом дужином од око 2,3 километара враћа се у пређашње стање. По становцима ове улице се види да је урађена права ствар, казао је градоначелник Никола Дашић. На територији Месне заједнице Белошевац у оквиру прве фазе, од планираних 7 километара изграђено је нешто више од шест километара канализационе мреже. До сада је у технички исправно стање враћена  улица Миливоја Банковића Сићка.

У Крагујевцу је у оквиру пројекта Чиста Србија отворено шест градилишта на којима ради осам екипа. До сада смо достигли планирану километражу од скоро 22 километара првог приоритета у укупној дужини од 42 км и са радовима се наставља. Право је задовољство када видимо да су послови урађени како треба, рекао  је градоначелник Дашић и истичући значај пројекта којим, осим што се решава комунална инфраструктура решава се и еколошки проблем. Поред тога решено је и питање до сада нелегалних прикључака који су одлазили у водотокове. Уз помоћ државе кроз пројекат  Чиста Србија, Крагујевац може да се похвали да добија комуналну инфраструктуру и достиже статус еколошког града са чистим окружењем  за грађане у сваком делу града.

На територији МЗ Белошевац у оквиру пројекта Чиста Србија поред Брђанске у дужини од 2,3 километара чије је асфалтирање у току, у технички исправно стање враћена је улица Миливоја Банковића Сићка у дужини од 1, 3 километара а следећи радови асфалтирања су у улици Владимира Пејовића у дужини од 1,4 километара. Активна градилишта у Белошевцу су Карауле II, III, IV i V у дужини од 1231 метар а по приоритету остала је  изградња канализационе мреже у улицама Баљковачки пут у дужини од 334 метара и Богдана Жерајића у дужини 352 метара.

У МЗ Петровац у току је изградња фекалне канализације десног крака у улици Слободана Јовановића. У Илићеву раде две екипе и то у улицама Тихомира Милосављевића, Баточинској, Драгољуба Љубичића, Младог ратника и у улицама Бранислава Миљковића и 19. октобра 1 и 2. У МЗ Станово у Смедеревској улици паралелно са радовима на изградњи фекалне канализације екипа ЈКП Водовод и канализација изводи радови на замени азбестних цеви и прикључака полиетиленским цевима. У МЗ Виногради активно је градилиште у улици Боривоја Глишића.