На основу упозорења Републичког хидрометеоролошког завода Србије (РХМЗ) представници Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу и представници локалних самоуправа са територије Шумадијског управног округа обишли су све водотокове на поменутој територији и утврдили да је стање стабилно и да су сви водотокови у својим речним коритима.

Једна од критичних тачки је у општини Топола (река Јасеница) због чега су представници Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу, Ватрогасно спасилачке јединице Топола и Одељења за цивилну заштиту, Добровољно-ватрогасног друштва Опленац Топола и ЈКСП Топола извршили превентивне и оперативне мере и на локацију допремили 1000 џакова-врећа са песком, које ће се користити за јачање бедема и спречавање уласка воде у подрумске просторије и стамбене објекте по потреби.

Како је на снази наранџасти метеоаларм стављени су у приправност сви припадници Сектора за ванредне ситуације и Јавних комуналних предузећа са подручја округа, казао је Зоран Кочовић, начелник Управе за ванредне ситуације Крагујевац. Градоначелник Крагујевца и председници општина издали су налог комуналним предузећима да наставе рад на санирању последица насталих услед обилних падавина у претходном периоду.

Начелник Управе за ванредне ситуације Зоран Кочовић апелује на све грађане да се придржавају упутства која су добили од надлежних служби, а у случају да дође до плављења објеката и угрожавања живота да одмах позову Сектор за ванредне ситуације и ватрогасце-спасиоце на број телефона 034/193 и Оперативни центар Министарства унутрашњих послова на број телефона 034/1985.