Универзитет у Крагујевцу и ове године организује Студентску летњу стручну праксу, у жељи да студентима омогући да током летњих месеци стичу практична искуства и да знања  стечена на факултету примене у пракси.

Kонкурси за пријаву за студентску летњу стручну праксу у  сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца и у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Универзитетског клиничког центра Крагујевац су од јуче отворени.

Студентска летња стручна пракса у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца реализује се једанаесту годину заредом и намењена је студентима завршних година основних академских и мастер академских студија. Доступно је укупно 52 места у оквиру 11 институција чији је оснивач Град Крагујевац. Од почетка реализовања програма, а закључно са академском 2021/2022. годином, Студентску летњу стручну праксу у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца са успехом је обавило 315 студената.

Пријаве је могуће поднети до 28. јуна, а више информација о програмима можете наћи на горенаведеним линковима.