Од обилних падавина претходне ноћи штету су претрпели и грађани МЗ Ердеч. Велика количина воде ни данас се није повукла иако су екипе ЈКП Шумадија и Водовод и канализација са механизацијом рашчистиле главне улице кроз насеље. Председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић и чланица Градског већа за комуналне делатности Маја Ангеловска обишли су данас најугроженија домаћинства у МЗ Ердеч и разговарали са грађанима.

Све што у овом моменту можемо да урадимо јесте да надлежне службе и механизација ЈКП Шумадија и Водовод и канализација санира воду на главним саобраћајницама што су и радиле током дана, казао је председник СГ Мирослав Петрашиновић. Важно је да оне буду проходне до домаћинстава у бочним улицама где се вода сливала и где су од наноса запушени канали, а онда да се рашчисте како се вода не би задржавала и људи колико је могуће очисте своја дворишта и куће, додао је председник Петрашиновић.

Маја Ангеловска чланица Градског већа за комуналне делатности позвала је грађане да проблеме од поплава пријаве Одељењу за ванредне ситуације које доставља списак приоритета Градској управи за комуналне послове и даље издаје налоге јавно – комуналним предузећима да изађу на терен, уклоне колико је могуће проблем и санирају последице настале од непогода. Она је истакла да су све екипе ЈКП ШУмадија и Водовод и каналиазције од синоћ ангажоване и на терену и да су приоритет у санирању имале главне саобраћајнице у насељима. У наредној фази радићемо на санирању штете и наноса у попречним улицама  и зато је важно да грађани пријаве проблеме, рекла је Ангеловска.

Од обилних падавина претходне ноћи највећу штету претрпеле су месне заједнице Палилула, Станово, Грошница,Велико Поље и Белошевац. Надлежне службе и градска комунална предузећа током викенда радиће на санацији штете и чишћењу терена.

Грађани проблеме настале од поплава могу да пријаве у својој месној заједници или Одељењу за ванредне ситуације на број 034/505800.