Након обилних падавина и поплава које су у четвртак увече задесиле Крагујевац, екипе Сектора за ванредне ситуације и градских предузећа Шумадија и Вододвод раде на санирању штете на територији града, али и на сеоском подручју у Маслошеву и читавом потезу ка Страгарима. Тим поводом командант Штаба за ванредне ситуације, градоначелник Никола Дашић са начелником Управе за ванредне ситуације Крагујевац Зораном Кочовићем обишао најугроженија подручја и домаћинства у насељима Палилиле, Корићани, Грошница и Ердеч.

Једна од најкритичнијих локација је Левачка улица у насељу Палилуле, где ватрогасци спасиоци преко 30 сати црпе воду из стамбених и других објеката. Тај посао је при крају, а следећи корак је санирање штете на инфраструктури и објектима уз помоћ градских предузећа Шумадија и Водовод и канализација.

Према речима Зорана Кочовића начелника Управе за ванредне ситуације Крагујевац колико од сутра, по пријавама грађана крећу и комисије за процену штете како би се надокнадило све што је вода у претходним периоду оштетила.

Доњомалска улица у Корићанима је једна од преко 200 где је пријављен проблем. Наноси воде спрали су читаву тампонску подлогу и направили канале. Све екипе јавно комуналних предузећа Водовода и Шумадије су на терену, како би се што пре улице вратиле у претходно стање и омогућило мештанима да нормално функционишу, истакао је градоначелник Никола Дашић. Овде нису угрожене куће и драго ми је што на терену видим људе који су се прикључили радницима „Шумадије“. Свака част мештанима, међу којима има и времешних у осмој деценији, а који дају све од себе да што пре  превазиђу ову ситуацију.

Након обиласка терена, на предлог Команданта Штаба за ванредне ситуације, градоначелника Николе Дашића одржана је телефонска седница Штаба и проглашена ванредна ситуација на територији града, како би се у што краћем року и према приоритетима помогло грађанима да санирају причињену штету.