За ученике другог разреда ОШ „Милоје Симовић“, победнике Пажљивкове смотре и њихове учитеље, данас је у згради Града организован свечани пријем. Пријем су организовале чланице Градског већа. Маја Ангеловски и Сања Туцаковић.

Реч је о такмичењу чији је циљ подизање нивоа саобраћајног образовања и саобраћајног васпитања код деце кроз вршњачку едукацију и развој позитивних станова о безбедном понашању у саобраћају. У овом такмичењу учествовало је око 90 000 деце из 71 локалне самоуправе у Србији. Ове године, Крагујевац је био домаћин финалних такмичења републичке Пажљивкове смотре.

Град Крагујевац је први пут учествовао у једном оваквом пројекту и са екипом ученика из ОШ „Милоје Симовић“ освојио прво место на републичком нивоу такмичења. Овакви пројекти су од посебног значаја за сваку локалну самоуправу јер доприносе унапређењу саобраћајне културе и саобраћајног образовања код деце као најугроженије категорије учесника у саобраћају. У име града Крагујевца желим да се захвалим директору, учитељима и деци на уложеним напорима и да им честитам на освојеном првом месту – казла је Маја Ангеловски, чланица Градског већа за комуналне делатности.

Драгољуб Видојевић, директор ОШ „Милоје Симовић“ истакао је да је са великим поносом и задовољством дочекао резултате ученика. Реч је о приградској школи која има око 300 ученика од којих већина долази у школу градским превозом и активно учествује у саобраћају.

Дуња Радосављевић, Лазар Малетић, Јован Милентијевић и Александра Митровић, добили су као награду лаптоп рачунаре. Они ће едуковати своје вршњаке из области саобраћајне културе.Школа је добила полигон за даљу едукацију, који ће, према речима директора, бити доступан и другим школама за потрбе едукације.