У складу са чланом 15. Закона о обнови након елементарне и друге непогоде и Одлуком градоначелника Крагујевца о проглашењу ванредне ситуације на територији града Крагујевца, Централна комисија за утврђивање штета насталих услед елементарне непогоде проузроковане обилним падавинама објавила је Јавни позив за пријаву штете.

Централна комисија позива грађане који су претрпели штету на својим стамбеним објектима 15. и 16. јуна 2023. године да штету пријаве до 20. јула 2023. године.

Пријава штете се подноси искључиво на кружном шалтеру Градске управе, сваког радног дана у времену од 7.30 до 15.30 часова, на прописаном обрасцу који се може преузети на том шалтеру у холу зграде Градске управе, Трг слободе 3, и на званичној интернет страници града Крагујевца: https://kragujevac.ls.gov.rs у категорији: Документи – Обавештења – Јавни позив.

Закон је предвидео солидарну помоћ или накнаду штете само за стамбене објекте, појаснио је Драгош Радовановић начелник Одељења за ванредне ситуације и планирање одбране. Централна комисија, формирана јуче решењем Градског већа, данас је формирала одговарајући број поткомисија које ће кренути у обилазак терена на основу поднетих пријава.

За све додатне информације, грађани се могу обратити Служби кол центра на број телефона 034/505-800.

У овом тренутку на основу извештаја савета месних заједница поплављено је преко 400 објеката на територији нашег града. За сада, груба процена штете је око 300 милиона динара, са губицима близу 400 милиона.