Државни секретар у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Лав Пајкић, посетио је данас у Крагујевцу Центар за социјални рад „Солидарност“ и Центар за породични смештај и усвојење - установу социјалне заштите за територију Шумадијског, Рашког, Расинског, Моравичког и Златиборског округа.

Посета је била прилика да директори ових установа, на састанцима којима су присуствовали и представници града Крагујевца, председник Скупштине Мирослав Петрашиновић и чланица Градског већа Гордана Дамњановић, државног секретара ресорног министарства упознају са радом ових институција и предоче актуелне проблеме.

Посетом установама социјалне заштите у Крагујевцу желимо да сагледамо проблеме који евентуално постоје и да њиховом решавању приђемо што више и на адекватан начин, рекао је Пајкић. Идеја министра Николе Селаковића и Владе Србије је да будемо на терену, разговарамо са грађанима и представницима наших ресорних установа како би видели како адекавтно можемо да им помогнемо. Ради таксативног приступа, данас је са директорима крагујевачких установа социјалне заштите договорено да све проблеме које имају ставе на папир, како би, на нашем следећем састанку који се, како је најавио државни секретар, очекује у блиској будућности, били спремни да заједно решимо проблеме. Потребно је да урадимо све што брже и ефикасније јер грађани немају времена да чекају и то очекују и од Владе, министарства и ресорних установа, поручио је Пајкић.

На сатанку у Центру за социјални рад „Солидарност“ коме су присуствовали и директори других установа социјалне заштите, договорено је да се наше иновативне идеје, предлози, пројектне активности ставе на папир као и све оно што може и што је реално да се у кратком временском периоду реализује, казала је чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту Гордана Дамњановић.

Имајући у виду да смо велики град и да нас често апострофирају као град пример добре праксе и наша очекивања и захтеви су велики. Потребна су знатна улагања у адаптацију и реконструкцију Завода за збрињавање одраслих „Мале Пчелице“, Центра за социјални рад „Солидарност“, имамо и иновативне идеје за нове услуге социјалне заштите, навела је она и истакла да увек може, брже, квалитетније и више, због чега се град Крагујевац труди да са надлежним мнистарствима остварујемо партнерски однос.

Своју посету Крагујевцу, државни секретар Лав Пајкић, у присуству чланице Градског већа за комуналне послове Маје Ангеловске искористио је и да обиђе домаћинства у Левачкој улици, која још увек уз механизацију комуналних и приватних предузећа и помоћ хуманитарних организација и појединаца даноноћно санирају последице елементарне непогоде.