У организацији Фудбалског клуба Аеродром кидс, уз подршку Града Крагујевца, на терену Спортског центра Викторија у Петровцу данас је почела једна од највећих спортских манифестација младих фудбалских нада у региону, „Аеродром кидс куп“.

Овогодишњи традиционални турнир, седми по реду, који је окупио 1200 дечака и девојчица узраста од 7 до 12 година, званично је отворио члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Имамо прилику да видимо младост, децу жељну игре и одличну организацију једног великог регионалног такмичења, казао је Стевовић. Град Крагујевац подржава различите спортске манифестације, па тако и оне посвећене најмлађима, a овим младим екипама покушао je да помогне обезбеђивањем одговарајуће спортске опреме. Ова деца су наша будућност, а учешће на овако организованим спортским турнирима је оно што гради врхунске спортске карактере, поручио је Стевовић.

Председник Фудбалског клуба Аеродром кидс Крагујевац, Душан Ђаловић, објаснио је да ће у такмичењу учешће узети укупно 100 екипа, 1200 малишана је разврстано по узрасним категоријама, од 2011. до 2016. годишта, а број учесника је управо оно што овај турнир ставља у ред највећих у региону.