Трећег дана завршног испита за упис у средње школе, вршилац дужности министра просвете Ђорђе Милићевић посетио је данас крагујевачку основну школу „Милутин и Драгиња Тодоровић“.

Том приликом он је ученицима, пред почетак полагања теста, пожело пуно успеха и констатовао да би данашњи испит требало да буде најлакши, јер за разлику од прошле школске године, тест није комбинован, већ је из једног од пет изборних предмета.

Поручио је да, када сагледају званичне резултате, наредни корак који ће ученици начинити је избор средње школе, која је једна од најважнијих одлука које ће донети у животу.

Министар је захвалио ђацима, наставницима и родитељима на посвећености овој значајној активности у образовању.

„Поручио сам им да, иако добро познају градиво да буду стрпљиви и да не журе током решавања теста јер имају сасвим довољно времена да полако решавају тест.Одлука коју ће донети након завршетка полагања завршног испита је једна од најважнијих одлука у њиховом животу и желим да верујем да ће та одлука бити она иста жеља коју буду дефинисали приликом уписа“, рекао је Милићевић.

У пратњи представника града, Ивице Момчиловића, заменика градоначелника, Душана Алексића, члана Градског већа за образовање и представника Школске управе, министар Милићевић је обишао Средњу стручну школу у којој су поплављене подрумске просторије а тавански део оштећен услед обилних падавина. Министар је обишао и скенинг центар који се налази у овај школи.

На територији нашег града, припрема завршног испита за ученике основних школа је одрађена  на врхунском нивоу и нисмо имали никаквих непредвиђених ситуација. Такође смо имали прилику да се захвалимо свом особљу, како наставном тако и ненаставном које је учествовало у процесу припреме. Други разлог посете министра био је упознавање са последицама падавина које смо имали пре недељу дана и штетом која је настала на школским објектима. Наш задатак је да преко наше комисије која је формирана на нивоу града у сарадњи са комисијом коју је формирала Владе Републике Србије, проценимо штету и сагледамо начин на који ћемо помоћи да се санирају последице, односно да уложимо у превентиву како се овакве ствари убудуће не би поновиле - казао је Момчиловић.