У оквиру путовања по земљама региона са намером да се упознају са легендарним кошаркашима, клубовима, тренерима и доворанама, група од 15 младих кошаркаша узраста од 11 до 14 година италијанског града пријатеља Ређо Емилија, три дана борави у Крагујевцу. Младе спортисте, њихове тренере и председника Кошаркшке асоцијације провинције Ређо Емилија Давида Ђудићија, у име града Крагујевца поздравио је члан Градског већа за спорт Предраг Стевовић.

Драго ми је што је једна од обавезних дестинација младих кошаркаша на пропутовању кроз земље региона и град Крагујевац. Крагујевац је град спорта и верујем, казао је Стевовић да ће овде испунити своја очекивања, који их приликом добродошлице упознао са спортским достигнућима наших шампионских клубова. Ово је још једна прилика, да на најбољи могући начин - кроз спорт промовишемо наш град, културу и менталитет, а имајући у виду да играју пријатељске утакмице са својим вршњацима из крагујевачких клубова и прилика да упознају нове другаре и играју кошарку са њима, казао је Стевовић.

За младе кошаркаше из Италије, различитог узраста и који долазе из различитих клубова Италије, овакав вид пропутовања организује се први пут и показало се као јако добра идеја, јер посећујемо градове, играмо а током путовања разговарамо о кошаркашким великанима земаља у којима боравимо. Били смо у Босни и Херцеговини и Хрватској а данас смо у Србији у нашем пријатељском граду Крагујевцу, који ћемо сигурно посетити и наредне године. казао је председник Кошаркашке асоцијације провинције Ређо Емилија, Давид Ђудићи.