Након прошлонедељног потписивања уговора о почетку израде пројектно - техничке документације за потребе изградње, доградње и реконструкције УКЦ Крагујевац, између Министарства здравља и привредног друштва АГ Институт Нови Сад, данас је у Крагујевцу одржан први радни састанак.

Поред државног секретара у Министарству здравља Александра Милошевића, састанку су присуствовали Тијана Грковић саветница премијерке, Дамјан Обућина извршни директор компаније АГ Институт Нови Сад, Татјана Ђорђевић директорка пројекта – јединице за имплементацију четири клиничка центра у Србији, Александар Лазовић шеф кабинета градоначелника и представници УКЦ Крагујевац, јавних предузећа, установа и УНОПС – а.

Пројектном документацијом биће обухваћено око 22.000 квадратних метара површине нових објеката и око 14.000 квадрата доградње и реконструкције постојећих објеката, подсетио је Александар Милошевић и додао да је рок за израду документације 300 дана од дана потписивања. Реч је о пројекту који води Министарство здравља заједно са Пројектном јединицом и Кабинетом председнице Владе Србије. Идеја је да сви помогнемо у изради ових докумената како би се након добијања грађевинске дозволе и пројекта за извођење, следеће године расписао тендер за извођење радова.

Држава је обезбедила новац и ове године смо врло брзо за два месеца спровели тендерску процедуру  и изабрали пројектанта да наставимо тамо где смо стали, истакла је Татјана Ђорђевић директор пројекта. Велики је посао пред нама, али од користи ће бити и претходни пројекат од пре десетак година. Она је упознала присутне са тренутним стањем објеката у УКЦ Крагујевац коме гравитира преко два милиона становника и у коме се годишње збрине преко 400 000 пацијената. УКЦ Крагујевац је веома значајна здравствена установа за подручје шест до осам округа и циљ је централизација основних функција УКЦ, повезаност система у оквиру комплекса, оптимизација времена и смањење трошкова, а све ради повећања квалитета за пацијенте и запослене.

Иначе, предмет изградње у првој фази је Централна зграда УКЦ, реконструкција и доградња Ургентног центра, уређење спољних саобраћајница, зеленила и изградња надземне гараже.