У просторијама Спортског центра Искра директор СПД Раднички, Ставро Рашковић и власник предузећа „Трнава промет“, Братислав Лазарчевић данас су у присуству градоначелника Николе Дашића потписали Уговор о спонзорству.

Директор СПД Раднички се увек труди да сав новац стечен на овај начин, као и онај из буџета Града Крагујевца, потроши у праву сврху, за потребе спортиста, казао је градоначелник Дашић. Као дугогодишњи спортски радник свих ових година је волонтерски толико даприносио нашем спорту и заслужено је на овој позицији. Он је захвалио директору Рашковићу на свему што ради, а затим истакао значај који предузеће „Трнава промет“ има за нашу локалну заједницу. „Трнава промет“ је један од највећих домаћих трговинских ланаца који запошљава много људи, међутим то није једино по чему је њихово пословање препознатљиво, нагласио је градоначелник додавши да је ово само једна у низу акција које Братислав Лазарчевић подржава. Он спада у део оних привредника који имају урођени осећај одговорности и жељу да заједници из које су проистекли нешто врате. Крагујевац  је поносан што има људе који схватају да је то потребно и управо то њих чини великим, поручио је Дашић.

Важно је да крагујевачки привредници препознају то што радимо и пруже нам подршку, рекао је директор СПД Раднички, Ставро Рашковић, нагласивши да није битан само новац, већ поверење и грађење бренда. Локална самоуправа пружа значајну помоћ, додао је он, али врхунски спорт изискује велике трошкове. За врхунске резултате је потребна додатна подршка, а „Трнава промет“ је то осетила. За нас је ово додатна обавеза јер је реч о препознатљивој фирми која је стекла поверење суграђана. Трудићемо се да на најбољи могући начин оправдамо указано поверење, поручио је Рашковић и најавио да наредних дана очекује потписивање још два значајна уговора.

„Трнава промет“ као друштвено одговорна компанија препознала је значај подршке оваквим спортским иницијативама и развоју младих талената, казала је Данијела Маљковић, ПР менаџер предузећа „Трнава промет“. Знамо да Спортско друштво Раднички из Крагујевца деци и омладини пружа прилику да кроз различите спортске активности развију значајне вештине, ојачају тимски дух и свој карактер. Посебно смо поносни што смо део њиховог спортског пута и надамо се да ће им наша подршка бити значајна, истакла је Маљковић и поручила да ће пратити њихов напредак и радовати се сваком успеху.