На Видовдан, крај споменика Успење подигнутом у славу погинулим Крагујевчанима у ратовима од 1990. до 1999. године, у организацији Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевац, одржан је помен и положени су венци и цвеће. У име града Крагујевца венац је положио Зоран Младеновић, заменик председника СГ.

Србија све борбе и све победе везујеза овај празник. Било је много тешких али светлих тренутака и великих људи, казао је Младеновић, а данас се сећамо управо њих који су нам подарали слободу показујући захвалност смо што су жртвовали своје животе за ово што данас имамо. Србија данас не треба такве хероје, истакао је он, јер се брани знањем, радом и моралом и таквим кораком иде напред. Сваки погинули херој ће нам остати у сећању са управо оваквом Србијом јер ништа веће и значајније не постоји, поручио је Младеновић, заменик председника Скупштине града.

Крај споменика Успење, венце су положили представници Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевц, Градског одбора СУБНОР-а, делегација Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Србије, Војске Србије, породице и пријатељи погинулих.