Од почетка сезоне до данас обављено је седам третмана сузбијања ларви и одраслих јединки комараца од којих су два, спроведена током прошлог месеца, финансирана из републичког буџета.

Одељење за јавно здравље Градске управе за друштвене делатности од следеће недеље у сарадњи са најповољнијим понуђачима за спровођење третмана, уколико временски услови буду дозволили, отпочеће нове активности запрашивања и уништавања ларви и одраслих јединки комараца на 90 локација у граду, али по новом уговору за ову годину у вредности од 2,5 милиона динара, рекла је др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту.

Она је подсетила да је током марта ове године завршено третирање површина против комараца по старом уговору, а из средстава са републичке позиције обављена су два третмана током претходног месеца. Од почетка сезоне до сада је спроведено седам третмана, а уколико временски услови буду повољни током јула овлашћена предузећа Екосан и Токсикум спровешће још два третмана којим ће бити обухваћене улице са доста вегетације, паркови, игралишта, веће и мање водене површине. Неповољни временски услови и обилне кише током претходног периода условило је повећање популације комараца али и онемогућило спровођење мера Одељења за јавно здравље, истакла је др Дамњановић и најавила третман за следећу недељу. Ово је истовремено и апел, истакла да је др Гордана Дамњановић, свим грађанима да све воде задржане у двориштима после обилних киша очисте и уклоне, да користе превентивна средства, етерична уља или биљке.

Третман сузбијања ларви комараца ће као и до сада бити спроведен на 90 локација на територији града Крагујевца, језеро у Шумарицама, на Бубњу други већи и мањи водени реципијенти, затим Еко парк, Велики парк, биће третиране зелене површине и паркови између зграда и на све друге означене локације на територији града Крагујевца. Грађани и пчеларска друштва, о планираним третманима благовремено обавештавају из Одељења за јавно здравље.