У оквиру Јавне расправе о Нацрту Стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Аранђеловац, Баточина, Кнић, Лапово, Рача и Топола данас је одржана јавна презентација на којој су представници Стручне радне групе и представници Канцеларије Уједињених нација за пројектне услуге (УНОПС) пружали додатна објашњења.

Стратегија урбаног подручја града Крагујевца и општина Шумадијског округа је територијални стратешки документ рађен у складу са Законом о планскмм систему Републике Србије. С друге стране она је и европски орјентисан документ усклађен са законима ЕУ који представља стратегију за интегралне територијалне инвестиције као један од основних инструмената кохезионе политике којим се опредељују правци и начини финансирања територијалног развоја земаља чланица ЕУ, рекао је Иван Радуловић, Градски урбаниста.

Са израдом документа почело се пре годину дана, формирани су регионални радни тим са 45 чланова, експерата из приоритетних области обухваћених Стратегијом и Савет за урбани развој територија. На основу својих знања и искустава и резултата са радионица, јавних форума, округлих столова експерти из ЕУПРО + израдили су овај документ чија је Јавна расправа у току и траје до 6. новембра, казао је Радуловић. Он је позвао све заинтересоване институције, организације и појединце да узму учешће у стратешки документ који даје оквире територијалног развоја обухваћених локалних самоуправа, даје предлоге стратешких пројеката, пројектне идеје, али пре свега циљеве, мере и визије развоја територије до 2035. године.