Након антиратне манифестације „Велики школски час“, крај Споменика стрељаним Словацима у комплексу Спомен-парка „Крагујевачки октобар“ положен је венац свим стрељаним војницима који су изгубили своје животе на самом крају Првог светског рата. Венаце су положили у име Града председник Скупштине града Крагујевца, Мирослав Петрашиновић и представници делагације Републике Словачке, на челу са конзулом Наталијом Рхчеровом.

Данас смо се окупили да бисмо одали почаст невино страдалим жртвама фашистичког терора а сваке године полажемо венац крај споменика стрељаним словачким и чешким војницима, подсетио је председник Скупштине града Крагујевца, Мирослав Петрашиновић. Овај споменик је симбол добрих односа између Словачке и Србије и сећање на жртве наших пријатеља страдалих за нашу слободу. И са овог места желимо да пошаљемо снажну антиратну поруку да је свету неопходан мир, а то је порука коју традиционално шаљемо сваког октобра када обележавамо крагујевачку трагедију. Оваква порука посебно је значајна у овом временском тренутку због свих ратних страхота и прогона који морају да стану јер једино кроз мир може доћи до просперитета.