У Великом парку поред новоизграђеног Скејт парка на предлог Савета грађана ове месне заједнице уређен је простор и постављене агилити справе за кућне љубимце. Уређени Пет парк обишла је данас Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне послове која је говорећи о циљевима уређења зелених и других јавних површина истакла да се у оквиру њих предвиђена и зелена оазу за кућне љубимце.

У складу са одредбама одлуке о држању животиња а које се односе на извођење кућних љубимаца на јавне површине Град Крагујевац је почео са изградњом пет паркова које уређујемо на иницијативу савета грађана месних заједница. У највећој зеленој оази у Крагујевцу  предузеће Шумадија доо направило је други пет парк, а циљ, осим уређења површина, јесте и обезбеђивање простора у којем власници могу да пусте своје љубимце да се слободно истрче без бојазни да ће некоме сметати или узнемиравати пролазнике, поред хигијене и  одржавања јавних површина што је у интересу свих грађана, казала је Маја Ангеловска , члан ГВ за комуналне послове. За ову годину Ангеловска је најавила формирање три пет парка зависно од интересовања савета месних заједница. Наставићемо са њиховим  формирањем у деловима града где велики број грађана има кућне љубимце, рекла је она и најавила Аеродром за следећу локацију која ће добити пет парк.

Справе за Пет парк израдило је Предузеће за професионалну рехабилитацију и запошљавање особа са инвалидитетом Шумадија доо. Јасмина Михајловић, директорка предузећа каже да су се са програмом за љубимце сусрели израдом за претходни парк у центру и да су се показали као квалитетно урађени. Будући да је основни програм нашег предузећа забавни и рекреативни паркови и паркови за децу, пре него што смо почели са израдом елемената за псе консултовали смо се са људима који се баве дресуром и власницима паса који су нам дали идеје за најкреативније справе, казала је Михајловић.

У оквиру парка постављене су канте са кесицама за одлагање отпада а у плану је да се поставе на територији града, између осталог и ради очување зелених површина.