У претходном периоду Град Крагујевац је у циљу уређења јавних зелених површина формирао јединствена места за дружење и рекреацију старијих грађана. Једну од већ шест формираних на територији града, у месној заједници Стара радничка колонија, посетили су данас чланови Градског већа Сања Туцаковић, Маја Ангеловска и Предраг Стевовић.

Подсетивши да је Градско веће прошле године усвојило Закључак о формирању рекреативних оаза, Сања Туцаковић је навела да се ради о оазама различите намене за више генерација. Једна од њих јесте и сениор оаза намењена старијим суграђанима која за циљ има да подстакне социјалну интеракцију међу њима. Идеја је да се пензионери који имају заједничка интересовања овде сусрећу и друже, да што квалитетније проведу слободно време у природном амбијенту окружени зеленилом, казала је Туцаковић, додавши да се на тај начин доприноси и општем психо-физичком стању суграђана. Она је нагласила да су формирање сениор оаза предложили пензионери у оквиру савета месних заједница и да их је до сада уређено шест. У плану је да се у наредној години направи још оваквих места, али и друге врсте оаза попут пикник зона, најавила је Туцаковић.

У циљу уређења јавних зелених површина почели смо угледајући се на европске градове и то је била почетна идеја коју смо реализовали формирањем зелених оаза за све генерације. Овакве уређене јавне површине, будући да смо са саветима месних заједница  бирали локације, немају само естетску вредност, већ и да постану место за одмор, уживање, дружење и рекреацију наших суграђана, казала је Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности.

Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт каже да је у намери подизања спортске инфраструктуре за млађе генерације развила и идеја за уређењем места за старије и тако су настале сениор оазе са шаховским таблама и другим парковским садржајима. У плану је да се њихов концепт прошири са теренима за неке спортске дисциплине као што је боћање и слично и у том правцу ћемо даље радити, додао је он.

Сениор оазе су формиране три у ужем центру града, у месним заједницама Вашариште, 21. октобар и Стара радничка колонија.