Иницијатива за израду Националног акционог плана за бизнис и људска права у Србији коју спроводи Београдски центар за људска права уз подршку Министарства за људска и мањинска права и друштвени дијалог и Програма Уједињених нација за развој (УНДП) окупила је данас у Крагујевцу представнике Одељења за људска и мањинска права, родну равноправност и превенцију трговине људима, омбудсмана града Крагујевца, представнике Комисије за родну равноправност града Крагујевца, НСЗ, Центра за социјални рад, цивилног сектора и привреднике. Састанку је присуствовала и Гордана Дамњановић, помоћник градоначелника за здравство, социјалну заштиту, људска и мањинска права.

Национални акциони план за бизнис и људска права у Србији биће заснован на руководећим начелима УН за бизнис и људска права, а по препоруци Комитета УН за економска, социјална и културна права и служиће као свеобухватни водич доносиоцима одлука у приватном и јавном сектору, у сврху поштовања и унапређења људских права, као и за проналажење решења за препознате проблеме у њиховом пословању. Усвајање овог документа важно је за друштвени и привредни развој Србије и успостављање стандарда друштвено одговорног пословања.