У Перлезу, насељу града Зрењанина ове године је приређена манифестација „ 4. Дани породицеу Србији“, којој се други пут заредом придружио и град Крагујевац. На манифестацији којој су присуствовали председник Владе Србије Милош Вучевић и министарка за бригу о породици Милица Ђурђевић Стаменковски мере из области популационе политике и подршке родитељству представило је преко 40 градова и општина из Србије.

Град Крагујевац је ове године представио богату историјску и културну баштину као и туристичке потенцијале, али је посебан фокус био на област родне равноправности, у којој је Крагујевац пример добре праксе и носилац бројних признања, рекла је чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту Јелена Павић, која је заједно са начелницом Одељења за људска и мањинска права, родну равноправност и превенцију трговине људима Иваном Обрадовић и Снежаном Милисављевић из Градске туристичке организације, присуствовала манифестацији. Она је додала да је породица кључна карика нашег друштва, због чега је град  Крагујевац и овога пута подржао манифестацију.