У оквиру обележавања Дечије недеље у Књажевско-српском театру изведена је луткарска представа „Јежић жељан љубави“, намењена едукацији и забави деце узраста 6-12 година, коју је уз подршку Града Крагујевца и Центра за породични смештај и усвојење реализовало Удружење „Дечија мисија“.

Луткарском представом „Јежић жељан љубави“ обележавамо почетак Дечије недеље која је изузетно значајна недеља како на националном нивоу тако и на нивоу локалних самоуправа, рекла је др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права. Током читаве године треба да укажемо на значај јаке и чврсте породице и да се посветимо међугенерацијској толеранцији. Град Крагујевац у сарадњи са свим институцијама спроводи бројне мере кроз које пружа подршку и додатну пажњу деци која долазе из тзв. вулнерабилних категорија, социјално угрожених породица, деци на хранитељству и ромским породицама јер је важна повезаност. Овонедељни слоган у први план истиче толеранцију и љубав и ми као јединица локалне самоуправе смо у обавези да деци то и пружимо, поручила је др Дамњановић.

Јако је битно да од најранијег узраста код деце негујемо праве и традиционалне вредности, развијамо љубав према уметности и култури јер на тај начин добијамо друштво са добрим и толерантним људима, рекла је Биљана Ракић, в.д. помоћница министра за бригу о породици и демографију која је присуствовала луткарској представи.

Учествовањем у организацији луткарске представе, Центар за породични смештај и усвојење настоји да деци из хранитељских породица обогати живот како културним тако и спортским дешавањима, рекла је Ана Милетић Вучковић, директорка ове установе социјалне заштите.

Иначе, Дечија недеља се одржава сваке године у октобру и највећа је национална манифестација за заштиту и промоцију права детета са циљем да се унапреди положај деце и да се промовишу њихова права.