У оквиру кампање "Чувајмо једни друге" која је представљена данас у сали Скупштине града, старији суграђани упознати су са безбедносним ризицима којима могу бити изложени и начинима на који се ти ризици могу смањити или избећи. Кампању коју је покренуло Министарство унутрашњих послова подржали су Град Крагујевац, Канцеларија локалног омбудсмана, Црвени крст Крагујевца, Полицијска управа.

У име Града Крагујевца, презентацији су присуствовали др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права, Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности, Јелена Миливојевић, локални омбудсман Града Крагујевца и Ивана Станић Обрадовић, начелница Одељења за људска и мањинска права, родну равнопрвност. У име Полицијске управе на ову тему говорили су Немања Сретеновић, командир ПУ Крагујевац и Бошко Радојевић, инспектор и професор криминалистике и безбедности.

Кампања „Чувајмо једни друге“ организована је поводом 1.октобра Међународног дана старијих лица, казала је Гордана Дамњановић и додала да је тема безбедности веома важна када је реч о старијим суграђанима и обухвата више сегмената као што су дигитална безбедност, безбедност у саобраћају и превенција дискриминације попут „ејџизма“ који подразумева дискриминацију на основу година старости,

Говорећи о побољшању безбедности најстаријих суграђана у саобраћају, Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности истакла је да је Савет за безбедност саобраћаја отпочео израду Стратегије о безбедности пешака. Ова студија даће озбиљне препоруке и савете у погледу локација на којима би требало да се поставе пешачке стазе, семафори, успоривачи саобраћаја. Такође, отпочело се и са уређивањем рекреативних зелених оаза, као и сениор оаза у којима наши најстарији суграђани могу да квалитетно проведу слободно време и да се осећају безбедно, казала је Ангеловска.

Командир Полицијске управе Крагујевац, Немања Сретеновић истакао је да кампања има за циљ да подсети старије суграђане на неке безбедоносне ризике на које су можда заборавили и да скрене пажњу на неке модерне, нове трендове и укаже на начине њиховог превазиласка.