Састанак Локалних тимова за борбу против трговине људима одржан је у сали Скупштине града Врања поводом обележавања Европског дана борбе против трговине људима, 18. октобра. Састанку су присуствовали представници 17 градова и две општине из Србије, као и представници организација цивилног друштва. У име Града Крагујевца, присуствовалe су Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену заштиту и социјалну заштиту, људска и мањинска права и Ивана Станић Обрадовић, начелница Одељење за људска и мањинска права, родну равнопрвност и превенцију трговине људима.

Састанку је присуствовао и специјални саветник министра за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Срђан Барац који нагласио важност локалних тимова који су прва линија одбране у борби против овог глобалног проблема и указао на напредак постигнут у претходном периоду, укључујући бољу координацију институција и побољшане системе за идентификацију и заштиту жртава.

Саветница Заштитника грађана, Мирјана Николић, указала је на потребу израде закона којим би се системски уредила област трговине људима.

Састанак је део пројекта „Подршка ЕУ у јачању борбе против кријумчарења мигрантима и трговине људима на западном Балкану – EU4FAST“ који финансирају Европска комисија, немачко федерално министарство за економску сарадњу и развој, Министарство унутрашњих послова Италије и Министарство спољних послова Холандије.