Град Крагујевац један је од 43 јединица локалних самоуправа који ће у у оквиру грант шеме и финансијске подршке у наредних годину дана радити на унапређењу услуга из области социјалне заштите и инклузије Рома.

Свечаности коју је организовала Стална конференција градова и општина поводом почетка реализације грант шеме у име града Крагујевца присуствовали су др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права и Ивана Обрадовић, начелница Одељења за људска и мањинска права, родну равноправност и превенцију трговине људима.

Пројекте у овиру грант шеме добило је 27 локалних самоуправа које ће реализовати 31 пројекат на тему унапређења квалитета услуга социјалне заштите и мера инклузије Рома на локалном нивоу, док је 19 локалних самоуправа корисница пакета подршке СКГО добило у области одрживог планирања и имплементације социјалне заштите. Организација свечаности и пројекта подршка обезбедђени су у оквиру пројекта „Подршка одрживим услугама социјалне заштите у заједници и политикама укључивања на локалном нивоу“, који финансира ЕУ у овиру ИПА 2020.