На последњој седници Скупштине града Крагујевца у овој календарској години, одборници су дали сагласност на Годишње програме пословања јавних предузећа и привредних друштава и Програме установа културе за 2023. годину. Усвојени су и Програми из области јавног здравља и то за контролу здравствене безбедности хране са градских тржница, квалитета воде за пиће са јавних чесама, нутритивне и енергетске вредности оброка из колективне исхране деце и одраслих и други програми.  Прихваћени су и предлози одлука о приступању изради Локалних акционих планова за унапређење положаја миграната и особа са инвалидитетом на територији града Крагујевца за период од 2023.-2025.године.

Годишњи програми пословања јавних предузећа за 2023. годину изазвали су највише интересовање одборника и дискусију у коју су се укључили и народни посланици Далибор Јекић и Наташа Јовановић. Посланик Јекић скренуо је пажњу на дуговања ЈКП „Шумадија“, истакавши неопходност да се тржница што пре стави у функцију, јер је губитак због неиздавања тезги и простора у закуп велики. Никола Нешић, одборник и народни посланик критиковао је пословање ЈКП „Водовод и канализација“ и затражио трансперетнији приступ радовима које изводи. Посланица Наташа Јовановић, подсетила је да се канализациона мрежа у оквиру програма „Чиста Србија“ ради по фазама да је до сада урађено 15 километара. Она је такође указала и на то да „Водовод и канализација“ производи здраву пијаћу воду по ниској цени, када свет и други градови имају проблем са водом.

Одборници су данас усвојили Локалне акционе планове за социјалну инклузију Рома и Ромкиња до 2025. и за родну равноправност до 2024.године. Ово су области у којима је Крагујевац у претходној и у години пре ње добио изузетна признања као град пример добре праксе, рекла је Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту. Постојање стратешког опредељења који се односи на социјалну инклузију Рома и Ромкиња и свега што чинимо увело нас је у другу фазу РОМАКТЕД програма а кандидати смо и за трећу фазу програма који реализује ГИЗ. Град Крагујевац предњачи и када је реч о родној равноправности јер смо први град који је формирао Одељење за људска и мањинска права, родну равноправност и првенцију трговине људима а ове године добили смо и Лого равноправности. Ови стратешки документи представљају инструменте јавних политика, усклађени су са законом националном стратегијом и европским документима и обавезују нас да наставимо активности на унапређењу људских права, поручила је др Дамњановић.

Одборници су дали сагласност на Средњорочни план пословне стратегије и развоја Јавног стамбеног предузећа Крагујевац за период од 2022. до 2026. године и усвојили поред осталих и програм енергетске ефикасности града Крагујевца за период од 2023. до 2025. године.

У оквиру тачке дневног реда која се односи на област избора, именовања, постављења и разрешења, на данашњој седници за в.д. директора Установе културе „Кораци“ именована је Мирјана Миленковић, дипломирани правник.

Иначе, уместо недавно преминулог одборника Горана Ковачевића, Градска изборна комисија града Крагујевца, у складу са законом и коалиционим споразумом, доделила је мандат кандидату за одборника Дејану Шапићу, са изборне листе АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – ЗА НАШУ ДЕЦУ, који су одборници градског парламента на данашњој седници потврдили.