На данашњој седници Скупштине града усвојени су ПДР „Бешњаја“ и ПДР „Дела насеља Добре воде – Бубањ – блок оивичен улицама Змај Јовином, Светозара Марковића и Епископа Саве“.

Циљ израде ПДР „Бешњаја“ инициран је најављеном реконструкцијом дечијег одмаралишта и изградњом саобраћајнице за Бешњају. Град Крагујевац је препознајући развојне капацитете овог туристичког подручја које се налази делом и на територији града Јагодина, покренуо је иницијативу и финансирао израду ПДР „Бешњаја“ на територији града Јагодине који са ПДР ”Бешњаја” на територији Крагујевца чини јединствену целину.

Скупштина града Крагујевца одобрила је ЈКП Шумадија да набави возило са системом за контролу и наплату паркирања путем видео надзора „око соколово“.

Одборница СПС-а Гордана Тодоровић, руководилац Сектора паркинга у ЈКП „Шумадија“ је рекла да град Крагујевац има три „паук“ возила од којих је једно старо преко 20 година, а да је за град ове величине потребно 10 таквих возила.

Предност „ока соколовог“ је да уочава 2.000 аутомобила у једном сату – рекла је Тодоровић. Овај систем су осим Београда већ увели Ниш, Лозница и Златибор (општина Чајетина).

Дата је сагласност на годишњи програм пословања Центра за образовање Крагујевац за 2023. годину, програм рада са финансијским планом пословања ГТО „Крагујевац“ за 2023. годину и Програм рада и развоја Апотекарске установе Крагујевац за 2023. годину.

Прихваћен је и Годишњи извештај о раду локалног омбудсмана града Крагујевца за 2022. годину.

Именовани су и чланови управних одбора установа културе. За директора ЈП „Урбанизам“ Крагујевац именована је Весна Јовановић Милошевић на период од четири године, а за в.д директора ЈП „Нискоградња“ Горан Аксовић.