U susret Međunarodnom danu mentalnog zdravlja, u Beogradu je danas održana Međunarodna konferencija o mentalnom zdravlju i dobrobiti dece i mladih. Cilj konferencije koju je organizovao UNICEF je naglašavanje važnosti međuresorne saradnje i potrebe za objedinjavanjem svih dostupnih resursa kako bi se obezbedila sveobuhvatna podrška deci i mladima u prevenciji i zaštiti mentalnog zdravlja u Srbiji. Konferencija,takođe pruža priliku za pregled programa o mentalnom zdravlju mladih, što uključuje prevenciju, promociju i zaštitu radi unapređenja mentalnog zdravlja i psihosocijalnog blagostanja dece, adolescenata i njihovih staratelja, kao i dostupnih resursa i primera dobre prakse u Srbiji.

Konferenciji na kojoj je učestvovalo više ministara Vlade Republike Srbije, najviši predstavnici UNICEF-a u Srbiji, brojni stručnjaci za oblast mentalnog zdravlja, prisustvovala je i članica Gradskog veća za zdravstvenu i socijalnu zaštitu grada Kragujevca Jelena Pavić, koja je istakla da je ova konferencija bila prilika da predstavimo napore koje naš grad ulaže u unapređenje sistema podrške za mentalno zdravlje mladih. Razmenom iskustava i najboljih praksi sa stručnjacima iz Srbije i sveta, dodala je ona, nastojimo da obezbedimo kvalitetne usluge i programe koji će doprineti poboljšanju mentalnog zdravlja dece i mladih u našem gradu.