Екипе ЈКП „Шумадија“ данас су извеле завршне радове на асфалтирању Вердијеве улице у Месној заједници Петровац. Радове су обишли др Снежана Живановић Катић, чланица Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града и Марко Јанковић, помоћник градоначелника за развој и унапређење локалне самоуправе.

Политика градоначелника Николе Дашића од 2020. године је равномерни развој села и града. У складу са тим, као и финансијским могућностима и расположивом механизацијом, Јавно комунално предузеће „Шумадија“ у континуитету изводи радове на путној инфраструктури и Вердијева је још једна улица у низу коју ово предузеће асфалтира ове године, рекао је Јанковић. Најавивши да су наредни радови планирани већ следеће недеље у Горњим Јарушицама, он је поручио да ће темпо асфалтирања и убудуће бити исти.

Према речима шефа Сектора нискоградње ЈКП „Шумадија“, Марка Радисављевића, асфалтирању су претходили припремни радови који су подразумевали широки ископ улице, насипање и ваљање новог каменог материјала и подизање шахти на коту нивелете. За асфалтирање ове улице у дужин од 175 метара и ширини четири метра утрошено је око 130 тона асфалтне масе, а инвестициона вредност радова је преко четири милиона динара, казао је Радисављевић. Он је навео и да њихове две екипе већ дуже време раде на санацији улица и асфалтирању ударних рупа у граду како би, док временски услови дозвољавају, што више улица вратили у првобитно стање.